Kukurica v kuchyni: polenta na sladko,fotorecept s postupom

Polenta

sa získava zo zŕn kukurice. Je rozšírená hlavne v  severnom Taliansku a  v Chorvátsku, Rumunsku, Moldavsku a Čiernej Hore.

U nás ju nájdeme predovšetkým v podobe kukuričnej krupice a instantnej kaše.

Má všestranné využite. Dá sa pripraviť chutne na slano a rovnako chutne aj ako sladký pokrm. Hodí sa ako príloha k mäsu alebo zeleninovým pokrmom. Najčastejšie sa podáva so syrom gorgonzola. Vyskúšala som ju pripraviť aj s tofu, a olivami či paradajkami a chutila naozaj dobre.

Celozrnné cestoviny – nebojme sa ich zaradiť do nášho jedálnička!

Keďže cestoviny sú pravidelnou súčasťou našich jedálničkov , dnes sa na ne pozrieme bližšie. Zameriame sa na tie lepšie pre naše zdravie, teda na cestoviny z celozrnných múk. Ako už ich názov napovedá sú vyrobené z múky celozrnnej. Celozrnné cestoviny , teda obsahujú všetky cenné živiny, vlákninu a látky, ktoré sú prítomné v klíčkoch a obaloch celých zŕn.

Porovnajme si 2 základné skupiny cestovín:

  • Cestoviny z bielej múky
  • Celozrnné cestoviny

Som už starý. Je normálne, že som chorý a tučný?!

Staroba znamená choroba. Naozaj to tak musí byť?

Na stretnutiach s klientami v mojej poradni často počujem  všeobecne prijímané presvedčenie, že je normálne ak staršieho človeka niečo bolí, trpí nespavosťou a má niekoľko rôznych ochorení.

Pravdu povediac, aj keď toto počúvam často, neviem a nechcem si nato zvyknúť. Vždy sa snažím najlepšie ako sa v danej chvíli dá vysvetliť klientovi, že bolesti, choroby a ďalšie  problémy v oblasti či už telesného alebo duševného zdravia nie sú vo vyššom veku normálne a prirodzené.

Ako to s tým zdravím vo vyššom veku teda naozaj je?

All search results